Galeria na Puocie - geneza

Galeria na Puocie powstała w 2010 roku jako odpowiedź na przebudowę polanickiego Parku Zdrojowego. Cały teren parku został wówczas zamknięty za ogrodzeniem. Postanowiono wykorzystać to ogrodzenie i stworzyć na nim galerię. Stąd nazwa wydarzenia - PUOT - Polanica Umiejętność Ogradzania Terenów. Zdjęcia, które miały zawisnąć w tej galerii miały być wybrane w pierwszym ogólnopolskim konkursie na fotoreportaż.

Pierwsza edycja wydarzenia spotkała się z tak dobrym przyjęciem, że postanowiono stowrzyć z tego imprezę cykliczną. Urząd Miasta Polanicy-Zdroju zainwestował w stojaki wystawiennicze, które stanęły w samym sercu Parku Zdrojowego. Od drugiej edycji Galeria na Puocie była wspierana przez National Geographic Traveler.

Ze względu na rosnącą popularność i prestiż wydarzenia, organizator postanowił sformalizować projekt. Od czwartek edycji wydarzenie nosi nazwę PUOT EXPO. Wtedy też dołączył do nas kolejny prestiżowy patron medialny: doc! photo magazine.

Ocenia się, że przez trzy letnie miesiące PUOT EXPO wystawione w polanickiej galerii fotografii PUOT ogląda około 10 tys. ludzi z całej Polski i z zagranicy.

Warto dodać, że uhonorowani w konkursach PUOTu fotografowie to czołówka polskiej fotografii. Zapraszamy do zapoznania się z ich sylwetkami na stronach Laureatów PUOTu.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia historycznej już relacji z pierwszej edycji Galerii na Puocie.