Rusza PUOT EXPO 2014!

07 kwiecień 2014, godz. 23:10

kategorie : PUOT EXPO 2014

Zapraszamy do piątej edycji wydarzenia fotograficznego rodem z Polanicy-Zdroju.

PUOT EXPO to otwarty konkurs na cykl fotograficzny, którego celem jest wyłonienie i rozpowszechnienie najlepszych długoterminowych projektów fotograficznych.

Wyborem najlepszych prac zajmie się jury, w którego skład wchodzą:

 • Wojciech Grzędziński - laureat World Press Photo oraz najważniejszych polskich konkursów prasowych, oficjalny fotograf Prezydenta RP. W fotografii interesuje go człowiek i jego emocje zarówno w życiu codziennym jak i w sytuacjach nadzwyczajnych.
 • Filip Ćwik - laureat World Press Photo  oraz najważniejszych polskich konkursów prasowych. Współzałożyciel Napo Images. Interesują go wszelkie formy dokumentalne - filmowe, radiowe a nade wszystko fotograficzne.
 • Piotr Małecki - laureat POiY oraz najważniejszych polskich konkursów prasowych. Współzałożyciel Napo Images. Kocha film, kocha fotografię. Zafascynowany możliwościami, jakie dają nowe technologie obrazowania i publikacji, stara się pomóc w  polepszeniu świata.
 • Mikołaj Grynberg - filozof, sociolog, fotograf. Wykonuje zawód, który jest dla niego jednocześnie dialogiem z otaczającym go światem. Jego portrety są dokumentem spotkań z ludźmi. Głównymi bohaterai jego fotografii są - wyrażone na różne sposoby i w różnych technikach - emocje.
 • Tomek Sikora - Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 55 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii.
 • Monika Szewczyk - absolwentka Instytutu Dziennikarstwa WDiNP UW oraz studiów podyplomowych PAN - Zarządzanie Kulturą w Strukturach Europejskich. Współzałożycielka agencji Napo Images. Była fotoedytorką w dzienniku „Rzeczpospolita“. Autorka i koordynatorka projektów kulturalnych i artystycznych.

Najważniejsze reguły konkursu PUOT EXPO 2014:

 • cykl ma zawierać min. 5, a max. 16 zdjęć
 • są dwie kategorie konkursu:
  • kategoria główna - cykle o dowolnej tematyce - finałowe prace będą prezentowane na wystawie w Parku Zdrojowym
  • kategoria Polanica-Zdrój i okolice - cykle wykonane na terenie Polanicy-Zdroju i okolic - cykl prezentowany w Villi Polanica (min. 10 zdjęć).

Na zwycięzcę GRAND PRIX czeka nagroda - tradycyjnie 2 tysiące złotych. Ponadto każdy finalista otrzyma darmowy pobyt podczas otwarcia PUOT EXPO 2014 w Villi Polanica oraz pasek do aparatów fotograficznych ideaPIX.

Termin nadsyłania prac mija 23 maja 2014 roku o północy.

7 czerwca 2014, o godzinie 18:00 w Galerii PUOT mieszczącej się w Parku Zdrojowym Polanicy-Zdroju zostanie uroczyście otwarta tegoroczna edycja PUOT EXPO przy udziale członków Jury. Po otwarciu wystawy głównej goście zaproszeni będą do Villi Polanica, gdzie zaprezentowany zostanie zwycięski cykl w kategorii Polanica-Zdrój i okolice. Dodatkowo po otwarciu gości czeka niespodzianka w postaci prelekcji jednego z jury na temat fotografii.

Zapraszamy!