Galeria na Puocie 2010

Temat pierwszej edycji Galerii na Puocie brzmiał: "Ludzie Relacje".

Zapraszamy do krótkiej relacji filmowej z otwarcia pierwszej edycji Galerii na Puocie.


GRAND PRIX - Mikrokosmos - Łukasz Gniadek

Łukasz Gniadek / Warszawa

urodzony w 1978r. w Warszawie, gdzie obecnie mieszka. Studiował filozofię na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ukończył naukę w Akademii Fotografii w Warszawie. Od niedawna fotografią zajmuje się zawodowo.

www.lukaszgniadek.com

 

Mikrokosmos

Zdjęcia przedstawiają starszą kobietę, która mieszka samotnie w swoim jednopokojowym mieszkaniu. Mieszkanie to przesiąkło jej bytnością w takim stopniu, że można odczytać z niego całą jej historię. W powstałych dyptykach zależało mi na uchwyceniu relacji człowieka i jego prywatnej przestrzeni. 


Rybacy - Paweł Kozioł

Paweł Kozioł / Wrocław

z wykształcenia inżynier fizyki, z zamiłowania i zawodu fotoreporter. Nagradzany w wielu konkursach fotograficznych (BZWBK Press Foto itp).

www.pawelkoziol.pl

 

Rybacy

Relacje rybaków, którzy pracują razem przy połowie ryb, a efekt ich pracy uzależniony jest od działania zespołowego.


Graffiti - Nocni wojownicy - Bartosz Mateńko

Bartosz Mateńko / Szczecin

urodzony w 1978r. Student Filologii Polskiej US, Łódzkiej Szkoły FIlmowej oraz adept studium fotograficznego Top-Art.

www.bartoszmatenko.com

 

Graffiti - Nocni wojownicy

Praca grafficiarzy w jednym z dużych polskich miast.


Bez granic - Karolina Jonderko

Karolina Jonderko / Rydułtowy

urodzona w 1985r. Karolina jest studentką PWSFTViT w Łodzi, gdzie wzbogaca swoje umiejętności w różnych kierunkach fotograficznych, między innymi w reportażu.

www.cargocollective.com/karolinajonderko

 

Bez Granic

W dniu 12 maja 2010 w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyła się, kolejna już, edycja Światowego Dnia Godności Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Kulminacyjnym punktem programu był pokaz mody ślubnej w wykonaniu podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rybniku.


Wypał - Tadeusz Koniarz

Tadeusz Koniarz / Tarnów

Urodzony w 1959r., wykształcenie wyższe pedagogiczne, wykonuje zawód fotoreportera i filmowca. Jest instruktorem w Pracowni Filmowej oraz w Pracowni Fotografii Cyfrowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

www.tadeuszkoniarz.pl

 

Wypał

Życie codzienne wypalaczy węgla drzewnego Wiesława i Janusza w bieszczadzkich lasach, tuż przy granicy Polski z Ukrainą. Śląskie Boże Ciało - Robert Wiącek

Robert Wiącek / Katowice

Absolwent Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach fotograficznych, m. in. cykl Śląskie Boże Ciało został nagrodzony w 2010r. w konkursie BZWBK Press Foto. 

www.robertwiacek.com

Śląskie Boże Ciało

Świętochłowice - Lipiny