Galeria na Puocie 2011

Temat Galerii na Puocie w roku 2011 brzmiał: "My Polacy".

Zapraszamy do krótkiej relacji z otwarcia Galerii na Puocie 2011 w TV SUDECKA.


GRAND PRIX - Pomnik Świebodzin - Paweł Szott

Paweł Szott / Swarzędz

Rocznik 1959. Urodzony w Poznaniu. Od kilkunastu lat mieszka w Swarzędzu.  Absolwent Zasadniczej Szkoły Samochodowej i Technikum Samochodowego  w Poznaniu. Fotografią zajmuje się od około 6 lat jako fotograf niezależny. Samouk. Uczestnik jako wolontariusz-instruktor (2007-2009) w  warsztatach fotograficznych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Udział w “PKS-Projekt  10.10.2010”  Kościan. Wystawa  indywidualna  “Spotkania zdarzenia po drodze”  Gniezno 2009 Mała Galeria MOK.

www.fotoszott.pl

 

Pomnik Świebodzin

Odsłonięcie największego na świecie pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie.


Powódź - Mateusz Sarełło

Mateusz Sarełło / Warszawa

Mateusz Sarełło urodzony w 1978 roku w Warszawie. Uczestnik programu mentorskiego “Klasa mistrzowska” Akademii 5klatek. Absolwent Rocznego Warsztatu Fotoreportażu w Akademii Fotografii. Uczestnik warsztatów organizowanych przez agencję Napo Images. Członek Spółdzielni Dokumentalnej. 

www.mateuszsarello.com

 

Powódź

Gminę Wilków dotknęła niespotykana dotychczas powódź, w wyniku której doszło do zalania ponad 90% ogólnej powierzchni całej gminy (około 60 kilometrów kwadratowych). Kataklizm pozbawił dachu nad głową ponad 4000 ludzi. Zniszczeniu uległa praktycznie cała infrastruktura gminy służąca mieszkańcom. Społeczność Wilkowa i okolicy znalazła się w obliczu socjalnej katastrofy. 


Wizja lokalna - Łukasz Gniadek

Łukasz Gniadek / Warszawa

Urodzony w 1978r. w Warszawie, gdzie obecnie mieszka. Absolwent Akademii Fotografii w Warszawie. Studiował filozofię na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obecnie studiuje fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Laureat Grand Prix konkursu na fotoreportaż Galerii Na Puocie w 2010 r. oraz Grand Prix Pięcioboju fotograficznego Fotopolis 2010 r.

www.lukaszgniadek.com

 

Wizja lokalna

Popularność telewizji bardzo silnie przywiązała ludzi do odbiorników. Telewizory często lokuje się w centralnych punktach mieszkań i domów, a jeśli już stawiane są na uboczu, miejsce takie bardzo szybko zyskuje na znaczeniu. 

Przestrzeń wokół telewizora postrzegana jest jako bardzo istotna. Jest więc ona często skrupulatnie aranżowana, z czasem wzbogacana też o różne przedmioty o charakterze ozdobnym lub pamiątkowym.

Powstałe w ten sposób miejsca mogą niejedno opowiedzieć o swoich właścicielach.


Harcerze - Michał Wilk

Michał Wilk / Kraków

Michał Wilk. Rocznik ‘87. Urodzony w Krakowie. Ukończone Technikum Gastronomiczne nr 1 w Krakowie, zawód – kucharz. Przez rok próba studiowania na AR w Lublinie. Bezowocnie. Od 2009 roku student Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dawne ASP) na kierunku fotografii.

Harcerze

Obóz harcerski z okolic Giżycka. Fotoreportaż przedstawia sposób spędzania czasu przez jedną z małopolskich drużyn.